Registrace

Další menu

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes3070
mod_vvisit_counterVčera5284
mod_vvisit_counterTenhle týden12858
mod_vvisit_counterMinulý týden35118
mod_vvisit_counterTento měsíc169475
mod_vvisit_counterMinulý měsíc188360
mod_vvisit_counterVše8332578

We have: 53 guests, 1 members online
Vaše IP: 54.144.55.253
Dnes je: Lis 30, 2021

Reklama

    486na486
Home O nás Kdo jsme
Kdo jsme

Každý jsme začínal od píky...aneb jak jsme se ke cvičení pejsků dostali...

Každý jednou začínal....I my jsme si kdysi pořídili svého prvního loveckého psa a toužili po složení loveckých zkoušek, toužili po tom dopřát čtyřnohému příteli radost z lovu, pro který byl vyšlechtěn, a zkrátka jsme chtěli trávit čas s naším hafanem při nějaké smysluplné činnosti.

Tenkrát jsme zjistili, že cvičáků a škol na poslušnost je móře...Ale kde připraví mého psa ke zkouškám? Kde naučí mne být dobrým vůdcem a mého psa být psem loveckým a pomocníkem do myslivosti? Hledání nebylo vůbec jednoduché. Literatura, internet, články v časopisech... To je sice mnoho informací...ale co si z toho vybrat... A jak vlastně mají jednotlivé popisované disciplíny vypadat?

Tenkrát nám pomohlo pár kamarádů a lovecké kynologii jsme zcela propadli. Jednoho pejska časem doplnili další členové smečky, jedny odvedené zkoušky následovaly další a začali nás oslovovat lidé, kteří byli ve stejné situaci jako kdysi my, a nakonec se z koníčka stal doslova kůň...

Naše kynologické aktivity jsme postupně „omezili“ pouze na kynologii loveckou a nutné výstavy, a to proto, že pokud člověk chce něco dělat pořádně, tak je lepší se ubírat jedním směrem. Dále z toho důvodu, že nám lovecká kynologie na tolik učarovala, že zabírá téměř veškerý volný čas.

Veškeré naše dospělé psy aktivně využíváme v lovecké praxi - účastní se honů, naháněk a dalších akcí. Celoročně naši psi pomáhají dosledovat poraněnou zvěř - ať už postřelenou či sraženou autem, pomáhají regulovat škodnou zvěř a jsou nám stálými průvodci, pomocníky a především kamarády. Těmto aktivitám, pro které psy především chováme, předchází zkoušky, výstavy a soutěže. Dospělé psy máme lovecky upotřebitelné s vyššími loveckými zkouškami. Mají splněné exteriérové a zdravotní podmínky k chovnosti. Další naší aktivitou je i chov psů a prezentace loveckých plemen a lovecké kynologie na různých veřejných akcích, jako jsou Dny Dětí, odborné semináře apod. Také se věnujeme výcviku dalších psů a především jejich pánečků a naši psi nám při tom pomáhají. Podílíme se na organizaci výcvikových akcí, loveckých zkoušek a pobytů a výcviků pro všechny, kteří se chtějí svému loveckému psovi věnovat, nejsou myslivci, neví jak psa cvičit a potřebují do začátků poradit, pomoct a navést správným směrem... Pomáháme cvičit jejich pejsky, pomáháme při výchově, přípravě na výstavy, hlídáme pejsky, cvičíme a předvádíme na zkouškách lovecké psy různých plemen.

Z mnoha majitelů pejsků kteří, s námi začínali, jsou nyní zkušení kynologové, chovatelé, vůdci, myslivci či pouze zodpovědní a spokojení majitelé psů. Jsme na ně moc pyšní a přejeme, ať se jim daří dál.