Registrace

Další menu

LV Shop - pomůcky k prodeji

    LVShop

Chovatelská stanice Od Czechu

    486na486

FB Lovecký výcvik

    lovec
Home
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
Novinky

31.6.2023

Cvičení na čtrtek/pátek, víkend na vodu, gratulace

Rozvrh hodin na konec týdne máte vypsaný. Jinak víkend na vodu připravujeme a je plně obsazen Bereme pouze náhradníky. Dále koncem týdne vyvěsíme propozice na tábor.

Jinak úspěch o víkednu slavila maďarka Kaira, která zvládla v I.ceně zkoušky vloh! Gratulujeme!!!


29.5.2023

Hodiny na zítřek

V rozvrhu najdete cvičení na úterý. Zbytek hodin a další info dodáme zítra. 


24.5.2023

Informace k víkednu ostatních plemen

Zde najdete předodjezdové info pro nadcházející víkend. Těšíme se na vás!


22.5.2023

 

Cvičení na tento týden, víkend MP, zkouškové úspěchy

Rozvrh na tento týden je vypsaný. V pátek se necvičí - odjíždíme s ostatními plemeny směr Kašperky. Jinak info pro účastníky dodáme během zítřka/středy.

Gratulace k tomuto víkendu letí podzimkářům, kdy MOK Gwena a POI Týna ...každá na jinde, ale obě uspěli v I.ceně na 3místě! Moc blahopřejeme!!!


16.5.2023

 

Rozvrh hodin, vkendový výcvik, gratulace

Rozvrh hodin máte na webu. Tento týden je krátky, a to především díky přípravám na leskový víkend. Jinak infomace pro účastníky víkendového výcviku najdete zde.

Víkedové úspěchy slavili retrívři, kdy GR Joey s plným počtem bodů zvítězil na KPZ a získal CACT! V II.ceně uspěly i GR Kiki a Barča! Na PZ v I.ceně obstál KO Rik! Na ZV v I.ceně uspěla kraťaska Api! A na OVVR obstála na 1-3místě goldenka Face! Moc blahopřejeme!


9.5.2023

 

Rozvrh hodin, víkedny a gratulace

Rozvrh cvičení na tento týden máte vypsaný. Víkedny na LZ, MP i VP jsou momentálně plné a přijímáme pouze náhradníky.

Jinak blahopřejeme úspěšným vůdcům tohoto víkednu: na KPZ Memoriálu Dr. Fr. Šimka v I.ceně uspěly maďarky Chilly a Ria, na ZV v I.ceně uspěly výmaři Argo a Arsa a MOK Coudy vylepšil skóre z minulého víkednu. Všem blahopřejeme!


2.5.2023

Rozvrh hodin, víkednďáky a úspěchy na zkouškách

Rozvrh cvičení máte na tento týden vypsaný. Budou barvy, aporty, podzimky a vlohy...

Jinak víkend pro malá plemena je plně obsazen. Na leskový víkend máme poslední 3 volná místečka, a to pro ohaře, kteří chystají PZ a budou začínat s LZ...především výcvik aportů. Stále je ještě pár volných místeček na vodu. 

O víkednu se bojovalo na všech frontách...snad na nikoho nezapomenu. Na PZ v I.ceně uspěli KO Fax a BO Conny. Na T.A.N. obstály pikardice Arletta a Artemis. Na ZV obstáli a vysoko hodnocení byli: na 2.místě o věk MOK Gwen, na 4. místě o věk NDO Arnošt a v I.cenách uspěli NDO Blek, MOK Coudy a v ostatních plemenech BRT Connie, ASS Jim. Na OVVR v plných 4kách a na zvěři obstála retrívřice Face! Na KPZ v II.ceně uspěla GR Kiki! Moc všem blahopřejeme! 


25.4.2023

Cvičení tento týden, víkend na VP a první letošní zkouškové úspěchy

V rozvrhu najdete cvičení na tento týden. Budeme makat hlavně s vlohovkáři, protože mají těsně před zkouškami. Ostatní prosím o strpení.

V kalendáři akcí najdete propozice a přihlášky na víkend přípravy na vodní práci. Jinak proběhl víkend přípravy na vlohy, který se vydařil a doufáme, že se všichni něco naučili. Tentokrát nám konečně přálo počasí. Terény byly super, zvěře dostatek a dobrá nálada a plné nasazení všech účastníků také nechybělo. Díky všem za fajn víkend.

Jinak mezitím, co my cvičili, někteří naši svěřenci již zápolili na prvních zkouškách vloh. Gratulace letí KO Kery, IS Lilli, BO Urcovi a PIO Artemis, kteří uspěli a mnozí mají za sebou zkouškovou premiéru a věříme, že vlohovkami to nekončí. Držíme palce všem dalším i do nadcházejícího víkendu.


19.4.2023

Info k víkednu

Informace pro účastníky víkednu přípravy na ZV najdete zde.


18.4.2023

Rozvrh hodin, víkend na ZV, víkend PZ

Rozvrh cvičení na tento týden máte vypsaný. Vzheldem k víkednu na ZV je trochu omezený, musíme zařídit vše potřebné kolem víkednu a den má pouze 24 hodin :-). Jinak bližší informace pro účastníky ZV víkednu dodáme během dneška/zítřka do kalendáže akcí.

Jinak děkujeme všem za fajn víkend přípravy na PZ. Nakonec nám klplo i počasí. Fotečky najdete na FB případně pište...zašleme.


13.4.2023

Info pro účastníky víkonedové přípravy na PZ, propozice na víkend pro ostatní plemena

V kalendáři akcí najdete propozice na víkend pro ostatní plemena.Info o srazu apod. pro účastníky víkendové přípravy na PZ zde.


11.4.2023

Propozice na leskový víkend

Přihlášky a propozice na leskový víkend najdete zde. Na víkend pro ostatní plemena dodáme zítra.


10.4.2023

Rozvrh hodin, květnové víkendy, podzimkový víkend

Rozvrh cvičení na tento týden máte na webu. Zítra dodáme propozice na květnové víkendy. Info pro účastníky k nadcházejícímu výcvikovému víkendu - příprava na PZ doplníme včas v průběhu týdne.


4.4.2023

Cvičení na tento týden

Cvičení na tento týden máte v rozvrhu. Nyní se musíme především pověnovat vlohovkářům a podzimkářům. Barváři nyní musí být trochu trpěliví...čas není bohužel nafukovací. Snad už se nám umoudří počasí a vyhnou choroby.


27.3.2023

Rozvrh hodin, dubnové víkenďáky, svod

Rpzvrh hodin na tento týden máte vypsaný.Minulý týden se bohužel necvičilo, a to z důvodu narození štěňátek v naší CHS, kdy si mamina dávala docela na čas. Tento týden již jedeme normálně. Jinak víkendové přípravy na ZV a PZ se pomalu plní. Na PZ bereme již pouze náhradníky. Na ZV zbývá pár volných místeček. Jinak se v neděli budeme těšit na Svrkyňském jarním svodu! Minulý týden proběhly nácviky, tak snad jste všichni nacvičení a budeme se těšit!


15.3.2023

Víkend retrívrů, cvičení na tento týden, bažanti na aport 

Tak máme za sebou první výcvikovou akci tohoto roku...víkend pro plemena retrívrů. Počasí bylo aprílové, ale náladu a chuť do práce nám to nepokazio a doufám, že si to všichni užili. Další akcí je nedělní nácvikový a přednáškový den na svod a výstavy.... vše pilně připrabujeme, abyste si to užili a doufáme, že při nás bude stát počasí!

Konečně jsme vypsali rozvrh hodin na tento týden. Cvičíme pouze čtvrtek, pátek, sobota. Bohužel začátek týdne jsme měli matřeské povinnosti. Příští týden počítáme, že bude začátek týdne obdobný. Sledujte ale rozvrh, příroda si dělá, co chce. Jinak kdo by měl zájem o bažaty na aporty, tak máme pár slepiček skladem navíc.

V neděli se těšíme na seminář!


8.3.2023

Informace k výcviku retrívrů, propozice přihlášky na víkendy PZ, ZV

Zde najdou účastníci informace k víkendovému výcviku pro retrívry. Zároveň jsme do kalendáře akcí dodali propozice a přihlášky na dubnové víkendy - přípravu na PZ a ZV. Přihlášky přijímáme od 10.3.2023.


6.3.2023

Rozvrh hodin

Cvičení na tento týden máte vypsané. Zítra přidáme informace k víkenďáku pro retrívry.


27.2.2023

Cvičení na tento týden

Rozvrh hodin na tento týden máte vypsaný. Uvidíme, jak se vyvrbí počasí, ale pomalu začínáme s připravou na zkoušky. Kdo by nevěděl, kam se hlásit, tak volejte. Jinak připomínáme mlaďochy, že se blíží termín jarních svodů. Jarní svod organizujeme v návaznosti na přednášku o svodech a výstavách v termínu 2.4.2023. Nezapomeňte se přihálsit na OMS Praha západ! Jinak pomalu zasílejte i přihlášky na zkoušky vloh a jarní termíny PZ. Akce se začínají plnit.


13.2.2023

Rozvrh na tento týden, jarní prázdniny od 20.2.

Tento týden je rozvrh vypsaný trochu omezeně. Ještě máme koncem týdne nějaké lovecké povinnosti. Jinak příští týden se necvičí. Možná něco o víkednu. Máme jarní prázdiny. Uvidíme se tedy aqž první březnový týden :-).


6.2.2023

Cvičení na tento týden, seminář a víkenďák pro ostatní plemena

Cvičení na tento týden máte v rozvrhu. Jinak v rozvrhu je zároveň možnost se přihlásit na seminář na téma "Výstavy a svody" který se ukuteční v březnu. Dále v kalendáři akcí najdete termín víkednového cvičení pro jezevčíky, teriéry, honiče a slídiče.


30.1.2023

Rozvrh hodin, kalendář akcí, přednáška, seminář, výcvik retrívrů a ceník a permice

V rozvrhu máte vypsané hodiny na tento týden. Tentokrát budeme mít nějakou hodinu i o víkednu. V rozvrhu je již možné se hlásit na přednášku na téma "Zkušební řády a úvod do lovecké kynologie". Mimo rozvrh je možnost se hlásit samostatnou přihláškou na Seminář na téma "Výstavy a svody loveckých psů"a také jsme otevřeli možnost přihlašování na víkend pro retrívry. Propozice, informace a přihlášky najdete v kalendáři akcí, kde je i aktualizovaný seznam akcí nadcházejích. Rozvrh akcí se bude doplňován...tak jej průběžně sledujte.

Další nutnou zprávou je fakt, že od února musíme trochu zvednout ceny za cvičení...důvody vzhledem k dnešní době asi vysvětlovat nemusíme...k tomu se váže i to, že nově lze zakoupit permice nejen v hodnotě 1000,- ale i 2000,-.


22.1.2023

Rozvrh hodin

Cvičení na tento týden máte vypsané. Proběhne i první testování umělého osvětlení na pozemku... tak uvidíme, zda se večerní hodiny osvědčí. Vzhledem k počasí je rozvrh omezen na poslušnosti a aporty. Barvy, vystavení a přípravy na zkoušky budou zase až nebude sníh :). Hlídejte prosím místa cvičení. Místo srazu do Nebušic dáme včas vědět.


16.1.2023

Cvičení na tento týden, zahájení sezóny

Rozvrh na tento týden máte vypsaný. Hodiny budou tento týden po většinou v Praze. Bohužel ve čtvrtek se tentokrát necvičí. Na většinu se těšíme v sobotu. Prosím, kdo dorazíte ve větším počtu dvounožců, tak pište kvuli buřtíkům.


10.1.2023

Beseda

Pro účastníky dnešní besedy. Beseda proběhne v zadní části restaruace (kulatá rotunda). Nikoli v samostatném salónku. Těšíme se.


9.1.2023

Rozvrh na středu a čtvrtek, info k táboru

Dodáváme cvičení na čtvrtek a pátek. Jinak máme nové info k táboru pro ty, kteří nemohou na tuto akci odložit své ratolesti...podařilo se nám domluvit "instruktorku pro děti" ...která v době cvičení dvounohé potomky pohlídá a vy se budete moct věnovat těm čtyřnohým! Zaměřeno na děti od 4 do 12-ti let!


6.1.2023

Rozvrh hodin, zahájení sezóny 2023

Rozvrh hodin na pondělí a úterý máte vypsaný. Další hodiny postupně doplníme. V kalendáři akcí máte přiložené informace k akci "Zahájení sezóny 2023". Těšíme se na vás a doufáme, že klapne počasí.


3.1.2023

Rozvrh hodin, kaldnář akcí

Rozvrh cvičení je na tento týden vypsaný. POZOR! Hodiny jsou tento týden v Praze - Nebušicích. Přihlášeným zašleme včas místo srazu. Budeme se těšit!

Jinak v kalendáři akcí se už pomalu rýsují nějaké termíny. Tak jukněte. 

 


1.1.2023

Shrnutí roku 2022

Opět přikládám pár zajímavých čísel o tom, jak jste a jsme si loni vedli… Rok 2022 byl trochu náročný a plný změn a novinek … a to na všech frontách. Pevně doufám, že změn k lepšímu a letošní rok to teprve rozjedeme v plné parádě. V průběhu roku 2022 jsme spolu opět strávili mnoho hodin na poli, v lese, u rybníka a také na zahradě :-). Proběhly 4 víkendové akce a jeden týdenní výcvikový tábor a dvoudenní cvičené zkoušky. Naše a především VAŠE úsilí snad přineslo výsledky a radost z práce psů. O Vaší úspěšnosti svědčí následující výčet úspěchů na polích zkouškových. Letos se předvedlo celkově více jedinců, s to především na zkouškách vloh. Za to na vyšších zkouškách se makalo a slavili se úspěchy.

Na zkouškách bylo úspěšně předvedeno 67 našich cvičenců což je o 13 pejsků více než loni. OVVR úspěšně absolvovalo 9 retrívrů. Retrívři byli letos hojně zastoupenými plemeny. Zkoušky vloh ohařů či ostatních plemen úspěšně absolvovalo 33 14 psů (o 19 více než v loni a o pět více než předloni!!). Na podzimních zkouškách uspělo a upotřebitelnost získalo 27 pejsků. Což je stejný počet jako v loňském roce. Na vodních zkouškách uspělo 22. To stejně 4 více než v loňském roce.  Podobné úspěchy máte na zkouškách  LZ, na lesních zkouškách uspělo stejně pejsků jako loni. Tj. 10 svěřenců. Na barvářských zkouškách 3 psi (stejně jako loni). Na prestižních klubových akcích a memoriálech uspělo našich 26 oveček. Zkoušky nejvyšší, a to všestranné úspěšně absolvovalo 5 psů a nyní se pyšní titulem „U“! Což je o tři méně než loni. Na noře se předvedlo 5 našich pejsků. Na BZH a HZ startoval letos jeden cvičenec. ZVVZ absolvovali 3 pejsci. Několik psů získalo na zkouškách vítězství a přední místa, tituly CACT. Klubové šampiony práce, Národní šampiony práce a různá umístění v TOP-pracovních žebříčkách svého plemene. Jsme na Vás moc pyšní!!!

Přehled úspěšných bude postupně viset v „Absolventech“. Po sečtení čísel se jedná o 67 psů, předvedených úspěšně na 119 zkouškách různého typu. Průměr 1,78 zkoušky na psa!!! Vzhledem k tomu, že letos byl rok hojný na nováčky a začátečníky, tak počítáme, že v roce následujícím bude průměr vyšší a nikdo z těch, kteří splnili jen třeba jednu zkoušku, u ní nekončí a ve výcviku budou pokračovat.  Pro zajímavost v roce 2021 to bylo 2,24, 2020 to bylo 1,95, v roce 2019 to bylo 1,47 zkoušky na cvičence. Průměry v předchozích letech byli vyšší. 2018 byl průměr 2,09 zkoušky na psa, v roce 2017 byl průměr 3,06, v 2016 to bylo 2,41 a v 2015 2,06). V tomto roce nás čeká opět pár změn, věnovat se budeme především stálým cvičencům. Uvidíme, jak to bude s přijímáním nových pejsků do výcviku. Prosím tedy nové zájemce o trpělivost. Upřednostníme ty, kteří cvičí a makají pravidelně. Čas a terény bohužel nejsou nafukovací

Nemyslíme si, že vaše úspěchy se dají vyjádřit pouze splněnými zkouškami a určitě se mnozí vylepšili v poslušnosti, zvládli nějaké ty zlozvyky svého hafana. Někteří jen pocvičili a utužili vztah se svým čtyřnohým kamarádem. I z toho máme velkou radost. Mnoho z vás kynologie pohltila, stali se z nich chovatelé, majitele loveckých psů, absolvovali první hony, někteří si udělali či se připravují na zkoušky z myslivosti, jiní okusili úspěchy na výstavách. Nejen cvičení, ale hlavně nadšení páníčků a radost psů to je to, co nás na tom velkém kolotoči baví a žene dál. Doufáme, že se vám s námi na akcích, cvičeních a dalších událostech líbilo. Tímto moc děkujeme všem instruktorům, externím pomocníkům a dalším osobám za účast a majitelům honiteb za propůjčení míst pro cvičení. Doufám, že ROK 2023 bude pohodový, úspěšný, aktivní a nesený ve stejně přátelské atmosféře. Pokud máte kdokoli cokoli pro vylepšení, konkrétní přání a jiné dotazy, neváhejte a pište či volejte. Návod k nové registraci najdete níže v novinkách ... 

 


PF23

 


31.12.2022

Informace k sezóně 2023 a podrobnosti k registracím od 1. 1. 2023

Jak jste si určitě všimli, tak jsme opět smazali registraci a prosíme o zaslání nových.

  1. Ti co loni či dříve absolvovali zkoušky – pošlete co nejdříve registraci, přístup povolíme po tom, co dostaneme  fotku a výčet zkouškových úspěchů pro uvedení do  „Absolventů“ . Registraci máte jasno – nebojte se, že na vás nezbude místo :-). Ti, co jsou již "archviní" a cvičí déke, prosím, jestli v "Absoventech" máte vše v pořádku a kompletní.
  2. Ti, co již cvičili v roce 2022, nebo alespoň absolvovali seznamovací procházku – pošlete co nejdříve registraci, uvedeme jméno Vás a Vašeho pejska do přehledu "Cvičenců 2021". Prosím o zaslání jména pejska dle PP.
  3. Ti, co mají zájem s námi cvičit v roce 2023 a ještě se neznáme – prosíme, zasílejte e-maily. Registrace budou od 15.1.2023, kdy bude napláována 1. SEZNAMOVACÍ PROCHÁZKA. Do té doby nebudeme Vaše registrace povolovat! Máme omezenou kapacitu a až po registrování stávajících cvičenců uvidíme, kolik máme místečka pro „nováčky“. Kapacita se mění v průběhu roku, takže nebojte, kdyžtak přijímat nováčky budeme i později.

Pro úplnost:

Uživatelské jméno – jméno psa (ideálně celé dle PP), pokud chcete kratší, tak nám celé oficiální jméno pejska pošlete na e-mail (pro uvedení do cvičenců), u absolventů nepotřebujeme…tam známe.

Důležitý je aktuální telefon, e-mail a celé Vaše jméno.

Registraci musím povolit manuálně -mějte vždy chvilku strpení, než začne vše fungovat.

Podobrně o registraci zde.

Cvičit začneme druhý týden v lednu!

V roce 2023 jsme pro vás připravili opět několik akcí .... více v  kalendáři akcí . Budeme doplňovat i během roku. Dále vás čeká spousta skvělých novinek :)

 

Těšíme se... P+Z